KERAMICKÉ GULIČKY - CERABALL

Keramické guličky sú špeciálnym výrobkom pre tryskanie a spevňovanie povrchov. Na jeho výrobu dochádza tavením pri veľmi vysokých teplotách.Tyto výrobky sú extrémne tvrdé, húževnaté a odolné proti trieštenie. Tieto vlastnosti tak zaručujú vysokú kvalitu a rovnomernosť ako čistenie, tak spevňovanie povrchov.

Keramické guličky CERABALL® sú vyrábané v dvoch kvalitách, jedna pre čistenie povrchu, druhá pre jeho spevňovanie. Pre optimálny výsledok pri dokončovacích operáciách, spevňovanie povrchu, odhrotovanie, čistenie a odstraňovanie okují, sú k dispozícii rôzne veľkosti guličiek. Tento výrobok je možné aplikovať na kovové aj nekovové diely.

Využitie:

Odstraňovanie zvyškov karbónu z foriem pre výrobu skla a pneumatík, bez toho aby došlo k narušeniu povrchu alebo dôležitých hrán, odhrotovanie tenkých tesniacich krúžkov a manžiet, spevňovanie povrchu kovových a nekovových dielov, vr. leteckých vrtúľ, turbín a podobne, spevňovanie vnútorných i vonkajších závitov, spevňovanie vrstvy nástreku plazmou, čistenie, apretovanie a dokončovanie povrchu výrobkov z nerezových ocelí pre potravinársky a farmaceutický priemysel, dokončovanie povrchu u implantátov a lekárskych nástrojov.

Chemické zloženie a fyzikálne dáta:

Parametre:

Farba: biela

Tvar zrna: guľatý

Tvrdosť: 700 HV

Sypná hmotnosť: 2,3 g / cm3