PRÍRODNÝ GRANÁT # 80

Prírodný granát je určený pre tryskanie stlačeným vzduchom. Jeho použitie je vhodné ako v mobilných pískovačkách, tak v pieskovacích boxoch. Jedná sa o 100% ekologickú a prírodné surovinu. Vďaka širokému rozpätiu veľkostí zrna je využiteľný pre mnoho aplikácií - špeciálna čistenie za sucha i mokra, tryskanie a rezanie vodným lúčom.

Hlavné charakteristickú vlastnosti prírodného granátu je vysoká tvrdosť a pevnosť. Má veľmi nízku drobivosť a vysokú relatívnu hmotnosť. Vďaka všetkým spomínaným vlastnostiam zaisťuje relatívne bezprašný proces tryskanie. Vďaka voľbe a ovládania pracovného tlaku je umožnené výborné riadenie operácie a dosiahnutie dokonalej a rovnomerné drsnosti povrchu.
Vďaka nízkej drobivosti a vysokej pevnosti možno tento granát použiť opakovane, vďaka čomu dochádza k zníženiu nákladov na spotrebovaný materiál. Prírodný granát nevstrebáva vlhkosť, preto je jeho skladovanie a používanie veľmi jednoduché. Vďaka bezpečnosti tohto materiálu pre tryskanie je zaistené čisté a bezpečné pracovné prostredie. Tryskanie prebieha s nižším tlakom a vďaka tomu je veľmi znížená aj hlučnosť.

Použitie prírodného granátu:

  • čistenie železných odliatkov
  • odstraňovanie hrubých vrstiev hrdze a farby
  • agresívne čistenie železa
  • u mramoru vďaka tomuto materiálu dosiahneme starobylého vzhľadu
  • čistenie kameňa, tehál, dreva, betónu, dlažby, trupov lodí od usadenín
  • tryskanie skla a zrkadlá

 

Prírodné granát Mesh # 80, typ RA

Prírodný granát v kvalite RA je ružový aluviálne plážový granát vyznačujúce sa vysokou kvalitou rezu. Toto abrazivo pre vodné Parsek je dvakrát preosievané, má oblé hrany, čo zaručuje konzistentné tok abraziva do vodnej trysky a veľmi kvalitný, rýchly rez.

Prírodné granát Mesh # 80, typ CA

Prírodný granát v kvalite CA je kombináciou aluviálního granátu a hard rock granátu. Zrná majú ostré hrany. Je dvakrát triedený a zároveň praný vo vode. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou, rýchlosťou a kvalitou rezu. Kombinuje v sebe vlastnosti aluviálního a hard rock granátu. Triedenie tohto materiálu na Gaussovej krivke je "posadené" o niečo vyššie ako u čisto aluviálního abrazíva.

Prírodné granát Mesh # 80, typ Standard

Materiál na rezanie vodným lúčom určené pre menej náročné operácie, napríklad rezanie mäkších materiálov, plechov, plastov atď.

Prírodné granát Mesh # 80, typ Premium

Jedná sa o tmavo červené abrazivo pre vodné lúč, ktoré sa vyznačuje najmä ostrými hranami. Vyrába sa drvením horniny. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou, rýchlosťou rezu a je vhodný pre rezanie kameňa či iných tvrdých, silných materiálov.

Prírodné granát Mesh # 80, typ SA

Prírodný granát SA je špičkový aluviálne plážový granát pre vodné lúč, vyznačujúci sa absolútnou čistotou a kvalitou produktu. To zaisťuje rovnomerný, konzistentné tok abraziva do vodnej trysky, čo má za následok vysoko kvalitný výkon ako v reznej rýchlosti, tak v kvalite reze vodného lúča. Jedná sa o jeden z najkvalitnejších granátov pre vodné lúč na trhu.

Chemické zloženie a fyzikálne dáta: