Ako odstrániť farbu z trámu

Zámerom odstránenie farby z trámu je renovácia a návrat k prírodnému materiálu. Všetko, čo potrebujete poznať na odstránenie farby alebo laku z drevených trámov nájdete tu.

Naše čistiace metódy odstraňujú nátery, ktoré skrývajú prírodné tvrdé drevo. Odstránením bielej či čiernej farby z trámov docielite toho, že bude miestnosť ľahší, priestrannejšie a čerstvejšie.

Ako odstrániť farbu z trámu
Prvým krokom k odstráneniu čiernej farby z trámov je poznať približné rozmery trámu, ktoré budú potrebné k práci.

K odstráneniu farby môžeme použiť drvené sklo (sklenenou balotina) alebo hydrogénuhličitan sodný. Vďaka týmto metódam odhalíme pravú krásu dreva, ktorá je skrytá po farbou. Odporúčame skôr metódu drveného skla, ktoré má lepší konečný výsledok na povrchu. Lepší výsledok je docielené, pretože drvené sklo odstraňuje povlaky farby oveľa rýchlejšie. U oboch metód je potreba zvyšovať a znižovať tlak vzduchu podľa potreby, aby sme predišli aj sebemenšiemu poškodeniu.

 pískování trámů2

Aký je najlepší čas pre odstránenie farby?
Najlepší čas na renováciu alebo odstránenie farby je v čase, keď je miestnosť prázdna a neobývaná.

Odporúčame, aby boli trámy vyčistené, pokiaľ možno tesne pred procesom obnovy. Táto práca je hlučná a vzniká pri nej veľa prachu. Prach je jemný a ľahký a usadí sa cca po dni alebo viacerých dňoch.

Ďalej je tiež možné vykonať renováciu v miestnosti, ktorá je obývaná. Z miestnosti by mal byť vysťahovaný všetok nábytok, ktorý možno odniesť. Ak máte koberce, radšej ich prikryte. Tiež zakryte predmety a nábytok, ktorý nie ste schopní odstrániť. A samozrejme pokryjeme vchody páskou.

pískování trámů3

Aké typy trámu možno vyčistiť?
Najlepšie výsledky pochádzajú z čistenia tvrdšieho dreva ako je dub a brest.

Mäkké drevené trámy, ako je borovica, možno čistiť pri nízkom tlaku. S mäkkým drevom je väčšia pravdepodobnosť, že by povrch mohol natrvalo zmeniť farbu dreva.

Vhodné mobilné pieskovacie zariadenia:

Tryskacie set BlastRazor Z-200 RCS

Vhodná abrazíva:

sklenená balotina

hydrogénuhličitan sodný