PIESKOVANIE OCEĽOVÝCH KONŠTRUKCIÍ

Ak je niečo hlavným "gro" mobilných pískovaček, tak to bude práve pieskovanie hrdze a starých náterov z veľkých plôch oceľových konštrukcií. Predstavte si odstraňovanie napríklad hrdze z veľkých oceľových plôch bez tejto technológie. Rôznych pracovných postupov je celá rada, ale v zásade, kam sa dostane obsluha s hadicou pieskovačky, tam stráca iné postupy efektívnosť.

 OCEL13

Najviac naši obchodní partneri dopytujú zariadenie na veľké konštrukcie a iné celky, kde vždy odporúčame stroje z radu PREMIUM. Druha sorta zákazníkov sa zameriava na pieskovanie drobnejších častí a dielov, ktoré sú stále nadrozmerné a nezmestia sa do pieskovacích boxov.

Pre pieskovanie menších plôch a drobnejších vecí sa pozrite napríklad na pieskovacie zariadenie Procarosa PROFI 20-I. Jedná sa o pieskovačky, ktorá je dobrým doplnkom treba k pískovacímu boxu. Jej pieskovacie výkon je obmedzený, ale plne dostatočný na bežné využitie. (Napríklad pre nákladné bicykle, podvozkové diely, nedemontovanú časti vozov, menšie stavebné prvky a ďalšie)

Pri pieskovaní veľkých plôch a oceľových konštrukcií je technológia pieskovanie náročnejší na množstvo príslušenstva, ale aj ochranného vybavenia. Majte tiež na pamäti, že väčší výkon pískovaček z rady PREMIUM je draho vykúpený oveľa väčšou spotrebou vzduchu.

Celý proces výberu pieskovacie technológia sa odvíja od očakávanej práce, ktorú bude zákazník robiť. V tomto prípade je nutné zvažovať príplatok za diaľkové ovládanie na pieskovačky, samotnú dĺžku hadíc, veľkosť zásobníku (tu je nutné zvažovať v akom teréne budete pracovať) veľkosť trysky a v neposlednom rade ochranný set s vlastným prívodom vzduchu alebo bez. Tiež je dôležité abrazivo, ktoré sa bude na danú zákazku používať. Vhodný výber abrazíva je vždy 50% úspechu.

Neváhajte nás kontaktovať a prebrať s naším technikom vaše predstavy o pieskovanie, alebo charakter zazmluvnených zákaziek. Príslušenstvo u pieskovanie môže robiť takmer 40% obstarávacej ceny, preto je dobré nechať si poradiť s výberom a pieskovačky si kúpiť priamo na mieru a nemíňať peniaze niekedy za nadbytočné vybavenia.