PIESKOVANIE PLASTOV

Chcete Vášmu plastovému zašlému predmetu navrátiť jeho bývalý vzhľad? Alebo chcete čistiť plastové obrobky v priemyselnej výrobe? Všetko je možné len s drobnými odlišnosťami od Pieskovanie iných bežnejších materiálov.

Prečo sa pieskujú plasty? Ani plastové povrchy sa nevyhnú deštrukcii, tak ako každé iné. Predovšetkým im vadí poveternostné vplyvy a slnečné žiarenie. Všetci poznáme napríklad zašlé, biele, zahradí stoličky. Ale Pieskovanie plastov nie je iba o pieskovanie záhradného nábytku. Svoje využitie môže nájsť i napríklad v priemysle pri sériovej výrobe na odstraňovanie nedostatkov z výroby, alebo ako príprava povrchu na ďalšiu povrchovú úpravu.

 plast_1

Postup pri pieskovaní plastov je veľmi podobný ako napríklad u pieskovanie dreva. Dôležité je to, čo od pieskovanie očakávate. Ak sa jedná iba o renováciu alebo odstránenie starého náteru, tak potom nie je potrebné hrubé abrazivo. U plastov sa veľakrát stretneme s normálnym PVC, ktoré je relatívne mäkšie -> tu je potom podobnosť s dreveným povrchom. Dôležité je postupovať pomaly - postupne. Na začiatku použitý jemnejšie abrazivo a menší tlak. Následne prípadne zvyšovať.

Aké abrazivo použiť? U pieskovanie plastových povrchov, a predovšetkým na ich drobné dočisťovanie sa veľakrát používa abrazivo - Sklenená balotina, alebo Soda bicarbona . Tieto abrazíva budú na povrchu vytvárať jemnú štruktúru a budú mať skôr čistiacu funkciu. V prípade, že by išlo napríklad o tvrdší materiál alebo väčšiu plochu ktorú by chcel zákazník veľa zmatnieť (vytvoriť hrubšiu štruktúru) dalo by sa laborovat s rôznou hrubosťou treba Prírodného korundu.

U strojov je výber jednoduchý. Vyberajte podľa frekvencie používania. Voľte potom rad Premium alebo Profi a podľa veľkosti predmetov vyberajte pieskovací box alebo mobilné pieskovacie zariadenia.

Náš TIP pieskovací box Procarosa Profi 420, alebo mobilné pieskovacie zariadenia Procarosa Profi 20.