PIESKOVANIE PLASTOV

Chcete Vášmu plastovému zašlému predmetu navrátiť jeho bývalý vzhľad? Alebo chcete čistiť plastové obrobky v priemyselnej výrobe? Všetko je možné len s drobnými odlišnosťami od Pieskovanie iných bežnejších materiálov.

Prečo sa pieskujú plasty? Ani plastové povrchy sa nevyhnú deštrukcii, tak ako každé iné. Predovšetkým im vadí poveternostné vplyvy a slnečné žiarenie. Všetci poznáme napríklad zašlé, biele, zahradí stoličky. Ale Pieskovanie plastov nie je iba o pieskovanie záhradného nábytku. Svoje využitie môže nájsť i napríklad v priemysle pri sériovej výrobe na odstraňovanie nedostatkov z výroby, alebo ako príprava povrchu na ďalšiu povrchovú úpravu.

 plast_1

Postup pri pieskovaní plastov je veľmi podobný ako napríklad u pieskovanie dreva. Dôležité je to, čo od pieskovanie očakávate. Ak sa jedná iba o renováciu alebo odstránenie starého náteru, tak potom nie je potrebné hrubé abrazivo. U plastov sa veľakrát stretneme s normálnym PVC, ktoré je relatívne mäkšie -> tu je potom podobnosť s dreveným povrchom. Dôležité je postupovať pomaly - postupne. Na začiatku použitý jemnejšie abrazivo a menší tlak. Následne prípadne zvyšovať.

Aké abrazivo použiť? U pieskovanie plastových povrchov, a predovšetkým na ich drobné dočisťovanie sa veľakrát používa abrazivo - Sklenená balotina, alebo Soda bicarbona . Tieto abrazíva budú na povrchu vytvárať jemnú štruktúru a budú mať skôr čistiacu funkciu. V prípade, že by išlo napríklad o tvrdší materiál alebo väčšiu plochu ktorú by chcel zákazník veľa zmatnieť (vytvoriť hrubšiu štruktúru) dalo by sa laborovat s rôznou hrubosťou treba Prírodného korundu.

U strojov je výber jednoduchý. Vyberajte podľa frekvencie používania. Voľte potom rad Premium alebo Profi a podľa veľkosti predmetov vyberajte pieskovací box alebo mobilné pieskovacie zariadenia.

Náš TIP pieskovací box Procarosa Profi 420, alebo mobilné pieskovacie zariadenia Procarosa Profi 20.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.