Ako vybrať infražiariče na vysúšanie lakov

Ako vybrať infražiarič na vysúšanie lakov:

Hľadáte a zvažujete obstaranie sušiče lakov do svojej prevádzky? Ak áno, tak sa vám v nižšie uvedenom článku pokúsime poskytnúť pár užitočných rád, ako správne alebo podľa akých parametrov sa dá infračervený žiarič hľadať.

Infražiaričov na vysúšanie lakov je dnes na trhu nespočetné množstvo. Predávajú sa v rôznych kvalitách, v rôznych technických riešeniach a v rôznych cenových hladinách.

Prečo sa ceny toľko líšia?

Prečo sa ceny u týchto výrobkov tak veľmi líši aj napriek tomu, že sa jedná na prvý pohľad o podobné výrobky? V tomto segmente sa môže cena na bežnom žiaričmi líšiť až o 200% priemernej predajnej ceny. To je ohromný rozdiel, ktorý nemusí byť vždy poznať na funkciu alebo kvalite výrobkov. Veľakrát sa jedná iba o doplácaní známej značky. Preto sme v tejto kategórii prístrojov na vysúšanie lakov urobili veľa práce za vás. Podarilo sa nám prebojovať ohromným množstvom výrobcov ku kvalitne zaujímavým a spoľahlivým dodávateľom, ktorí majú produkty s dobrou funkcionalitou a za rozumné peniaze. Tieto výrobky nájdete v kategórii infražiariče.

Rozdelenie infražiaričov:

Ako základný a jednoduché rozdelenie žiaričov slúži počet trubíc čiže počet žiaričov. To je priamo úmerné ploche, ktorú dokážete rovnomerne a účinne zahriať. Ide o údaj, ktorý sa v popise produktu vždy uvádza ako rozmer plochy v cm. Infražiariče sa robia s jedným až šiestimi žiaričmi. Preto je nutné pred zaobstaraním tohto vybavenia dôkladne zvážiť na akej ploche budete vysúšaniu využívať. Podľa toho potom zvoliť najmenšie modely s jedným alebo naopak najväčšie modely s šiestimi reflektormi. Pri veľkej ploche sa využívajú aj žiariče vo väčšom počte.

Ďalším základným rozdelením sú dané funkcie ako napríklad: automatické snímače teploty, pulzné ultrazvukové sušenie, automatická oblasť proti preťaženiu, automatický snímač vzdialenosti od sušené plochy alebo napríklad nezávislé ovládanie a regulovanie jednotlivých žiaričov. To všetko sú funkcie, ktoré dnes majú moderné vysúšacie zariadenia. Všetky funkcie nemusí každý zákazník vždy využívať a preto nie je potrebné priplácať za drahší model. Preto vhodný výber konzultujte s našimi pracovníkmi.

Na čo sú infračervenej lampy vôbec dobré?

Hodí sa takmer ku každému lakovanie. Pomocou infračervenej lampy dokáže obsluha urýchliť a stabilizovať proces schnutia náterovej vrstvy na akomkoľvek predmetu. Mimo stabilizovanie celého postupu ušetríte aj čas na vytvrdnutie laku a skráti sa vám tak celkový čas strávený na zákazke.

Vhodné je bezpochyby tiež využiť infražiariče do menej zateplenej haly alebo dielne, kde môžu byť v zimnom období nižšie teploty. Pomocou žiaričov tieto rozdiely vyrovnáte a umožníte tak laku správne vytvrdnúť.

273273-1