Ako sa používa / ako funguje nožnicový preklápací zdvihák

Nožnicový preklápací zdvihák je rozhodne zaujímavou možnosťou, ako dvíhať takmer plnohodnotne automobil za rozumné prevádzkové a obstarávacie náklady.

Faktom je, že v tejto dobe je celý rad zdvihákov, ktoré je možné použiť na podobné účely. V ponuke máme napríklad nožnicové zdviháky s hydraulickým pohonom - mobilné. Pokiaľ ale hľadáte ľahký nenáročný zdvihák, potom bude preklápací konštrukcie zdviháka priamo pre vás. U zdviháka je nutné akceptovať jeho cenu. Jedná sa o zdvihák, ktorý je skutočne vyrobený a patentovaný v ČR! U takto odľahčené konštrukcie je nevyhnutne nutné dbať na kvalitu použitých materiálov a samotné spracovanie, zvarov, prevodovky a ostatného.

Zdvihák bol pôvodne konštruovaný na montáž a demontáž výfukov. Postupom času zákazníci začali tento zdvihák vyhľadávať a nachádzali mu najrôznejšie využitie. Momentálne máme najviac zákazníkov z radov autodielní, pneuservisov, autosalónov, autolakovní, Detailer, autobazárov a podobných.

 foto1-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000_2

 Výhody a nevýhody tejto konštrukcie v bodoch:

 

+ Nízka hmotnosť zdviháka

+ Takmer žiadna náročnosť na údržbu alebo revízie zdvíhacieho zariadenia

+ Možnosť preklopenia vozidla na jednu stranu

+ Externý pohon vo forme vŕtačky

+ Na zdviháku možno umývať a lakovať podvozky, je odolný proti vode

+ Možnosť prevádzky v mraze

 

- menšie zdvih zdviháka

- nemožné zaaretovať vozidlo do roviny na zdviháku (iba s využitím podpier)

- veľké nároky na silu vŕtačky

- nemožno "zapackovat" všetky vozidlá

- možnosť preklopenia vozidla na jednu stranu

 foto12-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000

Postup pri zdvíhaní vozidla je banálne. Zdvihák nasunieme pod vozidlo tak, aby boli lyžiny vodorovne s prahmi auta. Rozstup lyžín prispôsobíme prahom vozidla. Následne zasunieme vŕtačku s adaptérom do prevodovky zdviháka a začneme zdvíhať. V priebehu zdvihu je dobré ešte raz prekontrolovať správne usadenie prahov. Pri docielenie plánovaného zdvihu zaistíme zdvihák štipcom na bezpečnostné tyči. Ak sa Vám podarilo trafiť ťažisko vozidla, bude sa Vám dariť auto pohodlne preklápať. Na ukážku pre Vás máme video zdvíhanie. V prípade záujmu a našich časových možností zabezpečujeme tiež predvádzacie akcie so zdvihákom priamo u zákazníka.

 

Parametre zdviháka:

Nosnosť zdviháka [kg]

3000

Maximálny zdvih [mm]

600

Rýchlosť zdvihnutie [s]

25 - 30

Šírka lyžín [mm]

1300 - 1650

Rozmery zdviháka [mm]

1635 x 1300 x 115

Hmotnosť [kg]

45