Ako sa používa / ako funguje nožnicový preklápací zdvihák

 

Nožnicový preklápací zdvihák je bezpochyby zaujímavou možnosťou, ako zdvíhať takmer plnohodnotne vozidlá za rozumné prevádzkové a obstarávacie náklady.

V súčasnej dobe je celý rad zdvihákov, ktoré možno použiť na podobné účely. V ponuke máme napríklad nožnicové zdviháky s hydraulickým pohonom - mobilné. Pokiaľ však hľadáte ľahký a nenáročný zdvihák, potom bude preklápacia konštrukcia zdviháka priamo pre vás. Pri zdviháku je nutné akceptovať jeho cenu. Jedná sa o zdvihák, ktorý je skutočne vyrobený a patentovaný v Českej republike! Pri takto odľahčenej konštrukcii je nevyhnutné dbať na kvalitu použitých materiálov a samotné spracovanie, zvary, prevodovky a ďalšie spracovanie.

Tento zdvihák bol pôvodne konštruovaný na montáž a demontáž výfukov. Postupom času začali zákazníci tento zdvihák vyhľadávať a našli preňho celý rad využití. Dnes už máme najviac zákazníkov z radov autodielní, pneuservisov, autosalónov, autolakovní, detailerov, autobazárov a podobných.

 foto1-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000_2

 Výhody a nevýhody tejto konštrukcie v bodoch:

 

+ nízka hmotnosť zdviháka

+ takmer žiadna náročnosť na údržbu alebo revízie zdvíhacieho zariadenia

+ možnosť preklopenia vozidla na jednu stranu

+ externý pohon vo forme vŕtačky

+ na zdviháku možno umývať a lakovať podvozky, je odolný proti vode

+ možnosť prevádzky v mraze

 

- menšie zdvih zdviháka

- nemožné zaaretovať vozidlo do roviny na zdviháku (iba s využitím podpier)

- veľké nároky na silu vŕtačky

- nemožno "zapackovat" všetky vozidlá

- možnosť preklopenia vozidla na jednu stranu

 foto12-nuzkovy-preklapeci-zvedak-procarosa-3000

Postup zdvíhania vozidla je jednoduchý. Zdvihák nasunieme pod vozidlo tak, aby boli lyžiny vodorovne s prahmi auta. Rozteč lyžín prispôsobíme prahom vozidla. Následne zasunieme vŕtačku s adaptérom do prevodovky zdviháka a začneme zdvíhať. V priebehu zdvihu je dobré ešte raz prekontrolovať správne usadenie prahov. Pri docielení plánovaného zdvihu zaistíme zdvihák kolíčkom na bezpečnostnej tyči. Ak sa vám podarilo trafiť ťažisko vozidla, bude sa Vám dariť auto pohodlne preklápať.

Na ukážku pre vás máme video zdvíhanie. V prípade záujmu a našich časových možností zaisťujeme tiež predvádzacie akcie so zdvihákom priamo u zákazníka.

 

Parametre zdviháka:

Nosnosť zdviháka [kg]

3000

Maximálny zdvih [mm]

600

Rýchlosť zdvihnutie [s]

25 - 30

Šírka lyžín [mm]

1300 - 1650

Rozmery zdviháka [mm]

1635 x 1300 x 115

Hmotnosť [kg]

45