Pieskovanie v boxe 220-I

 

V tomto videu môžete vidieť ukážku pieskovania v jednom z najlacnejších a najdostupnejších pieskovacích boxov, ktorý má označenie 220 I. Podobný box nájdete aj na našich stránkach, a to pieskovací box Procarosa PROFI 220-I. Tento box sa radí medzi menšie, má menšie nároky na priestor a používa sa predovšetkým na pieskovanie drobných predmetov.

Video bolo natočené tak, aby bolo vidieť celý proces pieskovania. Obsluha pieskovačky vkladá ruky do pieskovacieho boxu prostredníctvom rukavíc, ktoré sú k boxu pripevnené a sú jeho súčasťou (náhradné rukavice sa dajú dokúpiť aj ako príslušenstvo boxu), potom dochádza k samotnému pieskovaniu predmetu pomocou pieskovacej pištole, na ktorej je nasadená tryska.

Prúd vzduchu je poháňaný kompresorom a vďaka tlaku vzduchu je abrazivo hnané priamo do pieskovacej pištole. Tlak vzduchu je nutné nastaviť podľa priložených pokynov na obsluhu, ktorý je nevyhnutnou súčasťou každého boxu.

V závislosti na predmete, ktorý má byť pieskovaný je treba tiež zvoliť správny typ a hrubosť abrazíva.

Vo videoukážke môžete vidieť, ako sa pieskuje kladivo vrátane rukoväte. Môžete si všimnúť, ako je kladivo pieskované detailne, tak aby nebol vynechaný jediný záhyb. Pieskovanie je zobrazené rýchlejšie, než je tomu v skutočnosti. Dôvodom je, aby obsah videa nebol príliš zdĺhavý. V poslednej časti videa je ešte predvedené pieskovanie fľaše.

V nasledujúcom videu, je znázornené odstraňovanie hrdze z drobnejších predmetov ako sú skrutky, imbusy, kľúče, pružinky a ďalšie. Aj na tomto videu môžete vidieť, ako je pieskovanie vykonávané detailne, aby nebol vynechaný najmenší záhyb.

V tomto videu môžete vidieť ukážku pieskovania väčšieho predmetu. Vďaka pieskovaniu dochádza k odstráneniu hrdze a celkovej renovácii predmetu.