Antikorózny odmasťovač PROCAROSA FOS P161 - s fosfátovou ochranou

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 • 1 z 2
 

PRIPRAVUJEME

ZĽAVA 40% - Iba pre majiteľov pískovaček Procarosa TU.

Bezpečný odmasťovač s extrémnou odmasťovacou silou ideálny po pieskovaní ako ochrana proti korózii.

 • Objem kanistra: 20 l
Dostupnosť Na dotaz
Cena €381,33 vrátane DPH
€315,15    
Kód tovaru P161
Značka Procarosa
Kategória Čistiace kvapaliny
 

POPIS

Bezpečný odmasťovač s extrémnou odmasťovacou silou ideálny po pieskovaní ako ochrana proti korózii. Je to bezzvyškový odmasťovač so značnou odstraňovacou silou, s optimálnym odparovaním a výrazným zvýšením priľnavosti k povrchu. Vyznačuje sa unikátnym povrchovým napätím. Odmasťuje znečistené povrchy minerálnymi, rastlinnými a živočíšnymi mazivami, olejmi, niektorými konzervačnými olejmi, voskami. Použitie v strojárstve na odmasťovanie a odstránenie ťažkých nečistôt a čistenie povrchov pred ďalšou povrchovou úpravou a finálnym čistením (farbenie, lakovanie, smaltovanie, poťahovanie plastom atď.). Možno použiť natieraním, nízkotlakovým striekaním, vysokotlakovým striekaním či ponorom. Je veľmi dobre biologicky odbúrateľný, nehorľavý, má ideálnu rýchlosť odparovania, je bez agresívneho zápachu, zlučiteľný s väčšinou plastov a eleastomerov. Bez jedovatých, karcinogénnych a toxických látok.

DÁVKOVANIE

Pred použitím vyskúšajte na malej ploche. Vzhľadom k širokej škále povrchov odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na kompatibilitu povrchovej úpravy. Koncentrát sa používa neriedený alebo riedený 1:1 teplou vodou.

Neskorodované povrchy: 1:1

Čerstvo pozinkované povrchy: 1:1

Skorodované povrchy: 1:1

 

APLIKÁCIA

Primárne: natieraním, Sekundárne: nízkotlakým / vysokotlakovým striekaním, Vedľajší: ponorom

Pred použitím čítajte karty bezpečnostných údajov! Spotreba a riedenie záleží na segmentácii povrchu a množstve postreku pri aplikáciách striekaním.

 

Orientačné aplikácie na NESKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia natieraním:

Produkt je možné aplikovať natieraním valčekom alebo štetcom v neriedenej forme. Uvoľnené znečistenie je potom možné zotrieť handričkou. Potom opätovne aplikujte, je dôležité nechať dobre zaschnúť.

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Produkt používajte neriedený alebo ho rieďte maximálne 1:1 s teplou vodou. Kvapalinu dajte do postrekovača a aplikujte rovnomerne na znečistený povrch. Aplikujte, kým sa povrch neodmastí. Uvoľnené znečistenie je potom možné zotrieť handričkou. Potom opätovne aplikujte, je dôležité nechať dobre zaschnúť.

 

Orientačné aplikácie na ČERSTVE POZINKOVANÉ povrchy:

Aplikácia natieraním:

Produkt je možné aplikovať natieraním valčekom alebo štetcom v koncentrovanej forme alebo zriedený 1:1 s teplou vodou. Ak je potrebné zároveň odmastiť, je nutné použiť dostačujúce množstvo produktu a uvoľnené znečistenie je potom možné zotrieť handričkou. Potom opätovne aplikujte, je dôležité nechať dobre zaschnúť. Po zaschnutí by sa mal na pozinkovaných žiarivých plochách vytvoriť matný povrch.

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Produkt použite v koncentrovanej forme alebo zriedený 1:1 s teplou vodou. Povrch by mal byť už odmastený. Naplňte ním postrekovač a použite rovnomerne na povrch. V tomto prípade bude produkt pôsobiť iba ako ochrana. Je dôležité nechať dobre zaschnúť. Po zaschnutí by sa mal na pozinkovaných žiarivých plochách vytvoriť matný povrch. V prípade, že sa vytvorí povlak, je nutné ho odstrániť.

 

Orientačné aplikácie na SKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia natieraním:

Skorodovaný povrch vyčistite drôtenou kefou od voľnej hrdze. Pokiaľ je povrch zamastený, starostlivo ho umyte produktom PROCAROSA P161, neriedeným alebo zriedeným 1:1 s teplou vodou a uvoľnenú mastnotu zotrite. Potom naneste napríklad štetcom znova produkt PROCAROSA P161, zriedený 1:1 s teplou vodou podľa stupňa korózie a nechajte dobre zaschnúť. Po zaschnutí sa musí na skorodovaných miestach utvoriť biely film. Pokiaľ sa nevytvorí je potrebné zvýšiť koncentráciu. Pred ďalšou povrchovou aplikáciou sa musí biely film odstrániť.

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Povrch je najprv potrebné vyčistiť od voľnej hrdze a odmastiť produktom PROCAROSA FOS P161, a to v neriedenej forme alebo zriedeným produktom 1:1 s teplou vodou. Následne produkt PROCAROSA FOS P161 zrieďte 1:1 s teplou vodu (podľa stupňa korózie) a naplňte postrekovač. Použite rovnomerne na celý povrch a následne nechajte dobre zaschnúť. Po zaschnutí by sa mal na skorodovaných miestach utvoriť biely film. Pokiaľ tomu tak nie je, je potrebné zvýšiť koncentráciu. Skôr ako sa vykoná ďalšia povrchová aplikácia, je potrebné biely film odstrániť.

Aplikácia ponorom:

Vďaka tejto metóde je možné docieliť jednou činnosťou odmastenie o pasivácii hrdze. Pripravené diely, ktoré sú určené na odstránenie korózie, potopte do roztoku produktu PROCAROSA FOS P161, zriedeného vodou 1:1 a nechajte pôsobiť cca 15 až 25 minút. Použitím teplej vody cca 70 ° C je možné výrazne zvýšiť odmasťujúci a pasivačný účinok produktu. Po použití je potrebné nechať dobre zaschnúť. Následne by sa mal na skorodovaných miestach utvoriť biely film. Pokiaľ tomu tak nie je, je potrebné zvýšiť koncentráciu. Pred ďalšou povrchovou aplikáciou sa musí biely film odstrániť!

 

VHODNÉ PRE

 • v strojárstve
 • odmasťovanie a čistenie povrchov pred ďalšou povrchovou úpravou (lakovanie, smaltovanie,.)
 • príprava povrchov pred farbením
 • príprava povrchov z kovov, plastov a elastomérov
 • výrazne zvyšuje adhéziu povrchu

 

ODSTRAŇUJE

 • odmasťuje a odhrdzuje
 • ideálne na odstránenie organických a anorganických stôp pred ďalším spracovaním
 • zastavenie korózie s ochranou

 

ŠPECIÁLNE VLASTNOSTI

 • veľmi dobre biologicky odbúrateľný
 • vysoká odmasťovacia sila
 • extrémna odstraňovacia sila
 • ideálna rýchlosť odparovania (10 až 15 min)
 • nemá žiadny CLP symbol
 • unikátne povrchové napätie
 • bez agresívneho zápachu
 • bezzvyškový odmasťovač
 • zlučiteľný s väčšinou plastov a elastomérov
 • antikorózna – pasivačná
 • bez jedovatých, karcinogénnych a toxických látok

 

Parametre

Rozpúšťacia sila: KB indexom 110 znamenite rozpúšťa väčšinu olejov a mazív.

Horľavosť: Má bod vzplanutia v uzavretej nádobe 63 °C podľa ISO 2719. Je ideálny tam, kde hrozí vznietenie pri vysokých teplotách a kde by požiar spôsobil ohromné ​​škody.

Zápach: Je bez agresívneho zápachu, má miernu citrusovú vôňu. Nemá žiadny štipľavý a dráždivý zápach ako chlórované rozpúšťadlá. PROCAROSA P161 výrazne zlepšuje ergonomické podmienky v stiesnených a nevetraných priestoroch.

Odparovacia rýchlosť: Rýchlosť odparovania je prakticky identická ako je rýchlosť odparovania xylénu. Pri izbovej teplote sa odparuje menej a strata spôsobená odparovaním je minimálna.

Kompatibilita: Má nízke povrchové napätie (menej ako 27 dynov/cm). Má extrémne dobrú povrchovú zmáčavosť. Táto vlastnosť spoločne s vysokou odmasťovacou schopnosťou robí tento produkt veľmi dobre ekonomicky využiteľným.

Odmasťovanie: Je to vynikajúce rozpúšťadlo na čisté alebo emulzné oleje, či už minerálne alebo syntetické, ktoré sa používajú na mazanie alebo úpravu kovov. Je ideálny na odstránenie mazív a tukov. Rýchlo odstraňuje olejové alebo voskové ochranné produkty používané na dočasnú ochranu. Je vhodný najmä na povrchy pripravené na lakovanie alebo farbenie.

Čistenie: Nahrádza nebezpečné acetóny a benzíny pri mnohých čistiacich aplikáciách. Vďaka svojej sile je znamenitý na odstránenie vodnej hrdze a oxidových povlakov. Používa sa na čistenie všetkých povrchov od organických alebo anorganických znečistení pred montážou, skladovaním, povrchovým spracovaním chemickým alebo elektrochemickým, pred lepením alebo farbením, pred chemickou alebo elektrochemickou povrchovou úpravou.

Uvedené hodnoty sú priemerné a netvoria špecifikáciu.

 

Dostupné balenia: kanister 20 l, sud 220 l, IBC 1000 l

 

Tovar vám starostlivo zabalíme a zašleme prepravnou službou PPL. Prepravnou spoločnosťou doručujeme po celej ČR a SR.doprava_balíky8.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: