Antikorózna ochrana PROCAROSA PRIMER P141 - pre suché pieskovanie

Kód: P141
Akcia
Neohodnotené
Značka: Procarosa
€145,30 €175,81 vrátane DPH
Na dotaz

PRIPRAVUJEME

ZĽAVA 40% - Iba pre majiteľov pískovaček Procarosa TU.

Bezoplachový koncentrát s veľmi silnou odhrdzovacou silou na suché pieskovanie. Primer je ideálny na čistenie a pasiváciu hrdze.

 • Objem kanistra: 20 l

Detailné informácie

item#2
Kvalifikované
poradenstvo
item#3
Výmena tovaru
do 30 dní i pre ič
item#4
Predlžená
záruka i pres ič
item#1
Systém kontroly
kvality

Podrobný popis

POPIS

Bezoplachový koncentrát s veľmi silnou odhrdzovacou silou pre suché pieskovanie. Primer je ideálny na čistenie a pasiváciu hrdze na zhrdzavených povrchoch a tiež ako primer na čerstvo pozinkovanej kovovej štruktúre, súčiastkach a iných častiach. Zaisťuje predĺženie ich životnosti a zvýšenie priľnavosti farieb. Pri opieskovaní predmetu v suchej pieskovačke a rýchlym nastriekaním touto antikoróznou ochranou primer vytvorí antikorózny povrch. Kvapalina zastavuje koróziu, súčasne odmastí a vytvorí ochranný bezoplachový povlak. Možno použiť nízkotlakovým striekaním, vysokotlakovým striekaním, natieraním či ponorom. Koncentrát je bez zápachu a biologicky odbúrateľný. Produkt je možné použiť na vonkajšie aj vnútorné účely. Nahrádza toxické, žieravé, dráždivé, zdraviu škodlivé vodné roztoky a chlórované uhľovodíky. Nenarušuje tesnenie, gumu, NBR a silikónové O-krúžky a väčšinu plastických hmôt.

DÁVKOVANIE

Pred použitím vyskúšajte na malej ploche. Vzhľadom na širokú škálu povrchov odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na kompatibilitu povrchovej úpravy. Koncentrát sa riedi podľa typu a sily znečistenia 1:1 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou.

Neskorodované povrchy: 1:5 až 1:20

Čerstvo pozinkované povrchy: 1:1 až 1:3

Skorodované povrchy: 1:3 až 1:10

 

APLIKÁCIA

Primárne: nízkotlakovým / vysokotlakovým striekaním, Sekundárne: natieraním, Vedľajšie: ponorom

Pred použitím čítajte karty bezpečnostných údajov!

 

Orientačné aplikácie na NESKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Produkt narieďte v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa rozsahu a charakteru znečistenia a následne nalejte do postrekovača. Aplikujte rovnomerne na celý znečistený povrch. Nečistoty, ktoré sa uvoľnia, môžete zotrieť mikrovláknom. Nechajte dobre uschnúť. Pokiaľ sa jedná o väčšie znečistenie, postup opakujte.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. V tomto prípade je možné využiť všetky funkcie produktu – jednou činnosťou povrch odmastíte, zároveň dôjde k pasivácii zhrdzavených povrchov a pri hliníkových alebo pozinkovaných povrchoch navyše pôsobí ako ochrana. Po zaschnutí by mal byť povrch odmastený na menej ako 38Dn, prípadne nastavte na vysokotlakovom zariadení riedenie, aby to tak po zaschnutí bolo (zvýšte množstvo prisávaného produktu pre dosiahnutie požadovaného efektu). Zvýšenie celkového účinku produktu docielite použitím teplej vody (cca 70 až 95 ° C). Aby sa vytvorila ochranná vrstva, mala by byť teplota cca 90 °C. V prípade nižších teplôt nemusí byť fosfátová vrstva dostatočne homogénna a plynulá. Po aplikácii nechajte dobre zaschnúť.

Aplikácia natieraním:

Produkt použite zriedený v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa rozsahu a charakteru znečistenia. Potom natrite znečistený povrch valčekom alebo štetcom a uvoľnené nečistoty môžete zotrieť mikrovláknom. Povrch nechajte dobre uschnúť. V prípade väčšieho znečistenia postup opakujte.

 

Orientačné aplikácie na ČERSTVE POZINKOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Povrch, na ktorý sa bude aplikovať, by už mal byť odmastený produktom Antikorózny odmasťovač PROCAROSA P161 podľa druhu povrchu! Pokiaľ sa potrebujete poradiť, kontaktujte nás. Produkt použite koncentrovaný alebo zriedený v pomere 1:1 až 1:3 s teplou alebo studenou vodou v závislosti od charakteru a rozsahu znečistenia a nalejte do postrekovača. Použite rovnomerne na znečistený povrch a nechajte dobre zaschnúť. Pri tomto použití pôsobí produkt iba ako ochrana (primer). Pokiaľ sa jedná o väčšie znečistenie, môžete postup opakovať. Po zaschnutí by sa mal na žiarivých plochách pozinkovanej vrstvy vytvoriť matný povrch.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. V tomto prípade je možné využiť všetky funkcie produktu – jednou činnosťou povrch odmastíte, zároveň dôjde k pasivácii zhrdzavených povrchov a pri hliníkových alebo pozinkovaných povrchoch navyše pôsobí ako ochrana. Na žiarivých plochách by sa mal po zaschnutí vytvoriť matný povrch. Pokiaľ tomu tak nie je, nastavte na vysokotlakovom zariadení správne riedenie (zvýšte množstvo prisávaného produktu), kým nebude docielený žiadaný efekt. Na zvýšenie celkového účinku odporúčame použiť teplú vodu cca 70 °C. Po aplikovaní nechajte dobre zaschnúť.

Aplikácia natieraním:

Produkt použite koncentrovaný alebo zriedený v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa rozsahu a charakteru znečistenia. Potom natrite znečistený povrch valčekom alebo štetcom a uvoľnené nečistoty môžete zotrieť mikrovláknom. Povrch nechajte dobre uschnúť. V prípade väčšieho znečistenia postup opakujte. Na žiarivých plochách vrstvy by sa mal po zaschnutí vytvoriť matný povrch.

 

Orientačné aplikácie na SKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Pred použitím je nutné, aby bol povrch očistený a odmastený od voľnej hrdze. Produkt použite zriedený v pomere 1:5 až 1:10 podľa rozsahu korózie s teplou alebo studenou vodou. Dajte do postrekovača a použite rovnomerne na celý povrch. Po zaschnutí sa musí na skorodovaných plochách vytvoriť biely film. Nechajte dobre zaschnúť. Pokiaľ sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu. Na neskorodovaných plochách sa biely film nevytvorí.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. Jednou činnosťou produkt odmastíte a zároveň dôjde k pasivácii skorodovaného povrchu. Na zvýšenie celkového účinku odporúčame použiť teplú vodu cca 70 °C. Po aplikovaní nechajte dobre zaschnúť. Na skorodovaných plochách by sa mal po zaschnutí vytvoriť biely film. Pokiaľ tomu tak nie je, nastavte na vysokotlakovom zariadení správne riedenie (zvýšte množstvo prisávaného produktu), kým nebude docielený požadovaný efekt. Na neskorodovaných miestach sa biely film nevytvorí.

Aplikácia natieraním:

Skorodovaný povrch najprv očistite od voľnej hrdze drôtenou kefkou. V prípade, že je potrebné povrch najprv odmastiť, dobre ho umyte produktom PROCAROSA PRIMER P141 zriedeným v pomere 1:3 s teplou vodou a uvoľnenú mastnotu zotrite mikrovláknom. Potom použite opäť produkt PROCAROSA PRIMER P141 zriedený v pomere 1:5 až 1:10 s teplou či studenou vodou podľa stupňa korózie a naneste ho valčekom alebo štetcom. Povrch nechajte dobre uschnúť. Po zaschnutí sa musí na skorodovaných miestach vytvoriť biely film. Pokiaľ sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu. Na neskorodovaných miestach sa biely film nevytvorí.

Aplikácia ponorom:

Pri tejto aplikácii je možné dosiahnuť odmastenie a pasiváciu hrdze pri jednej činnosti. Pripravte si roztok produktu PROCAROSA PRIMER P141 zriedeného v pomere 1:5 s teplou vodou, skorodované diely do neho potopte a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Použitím teplej vody cca 70 až 80 °C dôjde k výraznému zvýšeniu odmasťujúceho i pasivačného účinku. Na skorodovaných miestach sa po zaschnutí musí vytvoriť biely film. Ak sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu na dosiahnutie požadovaného účinku. Na neskorodovaných miestach sa biely film nevytvorí.

Uvedené hodnoty sú priemerné a netvoria špecifikáciu.

 

VHODNÉ PRE

 • pozinkované kovové konštrukcie
 • súčiastky, diely a iné časti

 

ODSTRAŇUJE

 • znečistenie všetkého druhu
 • okamžitá pasivácia hrdze na zhrdzavených miestach

 

ŠPECIÁLNE VLASTNOSTI

 • chemicky zastavuje koróziu
 • chráni povrch pred koróziou
 • čistí, odmasťuje a pasivuje hrdzu na zhrdzavených miestach
 • pôsobí ako primer na čerstvo pozinkovaných miestach
 • výrazne predlžuje vitalitu materiálov a zvyšuje priľnutie farieb
 • znižuje povrchové napätie
 • nahrádza toxické, žieravé, zdraviu škodlivé produkty
 • nenarušuje tesnenie, NBR a silikónové O-krúžky, gumu a väčšinu plastických hmôt
 • produkt je možné použiť na vnútorné i vonkajšie účely
 • bez zápachu
 • biologicky odbúrateľný

 

Dostupné balenia: kanister 20 l, sud 220 l, IBC 1000 l

Tovar vám starostlivo zabalíme a zašleme prepravnou službou PPL. Prepravnou spoločnosťou doručujeme po celej ČR a SR.doprava_balíky8.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: