Ochranný odhrdzovač PROCAROSA FOS P171 - s fosfátovou ochranou

Kód: P171
Neohodnotené
Značka: Procarosa
€142,40 €172,30 vrátane DPH
Na dotaz

PRIPRAVUJEME

Koncentrát obsahujúci organické zložky na viazanie hrdze tak, že zastavuje koróziu a vytvára ochranný bezoplachový povlak.

 • Objem kanistra: 20 l

Detailné informácie

item#2
Kvalifikované
poradenstvo
item#3
Výmena tovaru
do 30 dní i pre ič
item#4
Predlžená
záruka i pres ič
item#1
Systém kontroly
kvality

Podrobný popis

POPIS

Priezračná kvapalina (koncentrát) obsahujúca organické zložky na viazanie hrdze tak, že zastavuje koróziu a vytvára ochranný bezoplachový povlak s fosfatizačným a odmasťujúcim účinkom. Fosfátový odhrdzovač je ideálny na čistenie, odmastenie, pasiváciu hrdze na zhrdzavených miestach . Ochranný povlak silne zosilňuje obranyschopnosť ostatných kovov (železo, liatina) voči následnej korózii súčasne s následnými povrchovými úpravami či nátermi. Produkt je možné použiť na vnútorné i vonkajšie účely. Nahrádza žieravé, toxické, dráždivé, zdraviu škodlivé vodné roztoky a chlórované uhľovodíky. Nenarušuje tesnenie, NBR a silikónové O-krúžky, gumu a väčšinu plastických hmôt. Možno použiť natieraním, nízkotlakovým striekaním, vysokotlakovým striekaním či ponorom. Koncentrát je bez zápachu a biologicky odbúrateľný.

DÁVKOVANIE

Pred použitím vyskúšajte na malej ploche. Vzhľadom na širokú škálu povrchov odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na kompatibilitu povrchovej úpravy. Koncentrát sa riedi podľa typu a sily znečistenia 1:1 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou.

Neskorodované povrchy: 1:5 až 1:20

Čerstvo pozinkované povrchy: 1:1 až 1:3

Skorodované povrchy: 1:3 až 1:10

 

APLIKÁCIA

Primárne: nízkotlakovým / vysokotlakovým striekaním, Sekundárne: natieraním, Vedľajšie: ponorom

Pred použitím čítajte karty bezpečnostných údajov!

 

Orientačné aplikácie na NESKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Produkt zrieďte v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa miery a charakteru znečistenia a následne nalejte do postrekovača. Aplikujte rovnomerne na celý znečistený povrch. Nečistoty, ktoré sa uvoľnia, môžete zotrieť mikrovláknom. Nechajte dobre uschnúť. Pokiaľ sa jedná o väčšie znečistenie, postup opakujte.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. V tomto prípade je možné využiť všetky funkcie produktu – jednou činnosťou povrch odmastíte, zároveň dôjde k pasivácii zhrdzavených povrchov a pri hliníkových alebo pozinkovaných povrchoch navyše pôsobí ako ochrana. Po zaschnutí by mal byť povrch odmastený na menej ako 38Dn, prípadne nastavte na vysokotlakovom zariadení riedenie, aby to tak po zaschnutí bolo (zvýšte množstvo prisávaného produktu pre dosiahnutie požadovaného efektu). Zvýšenie celkového účinku produktu docielite použitím teplej vody (cca 70 až 95 °C). Aby sa vytvorila ochranná vrstva, mala by byť teplota cca 90 °C. V prípade nižších teplôt nemusí byť fosfátová vrstva dostatočne homogénna a plynulá. Po aplikácii nechajte dobre zaschnúť.

Aplikácia natieraním:

Produkt použite zriedený v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa miery a charakteru znečistenia. Potom natrite znečistený povrch valčekom alebo štetcom a uvoľnené nečistoty môžete zotrieť mikrovláknom. Povrch nechajte dobre uschnúť. V prípade väčšieho znečistenia postup opakujte.

 

Orientačné aplikácie na ČERSTVE POZINKOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Povrch, na ktorý sa bude aplikovať, by už mal byť odmastený produktom Antikorózny odmasťovač PROCAROSA P161 podľa druhu povrchu! Pokiaľ sa potrebujete poradiť, kontaktujte nás. Produkt použite koncentrovaný alebo zriedený v pomere 1:1 až 1:3 s teplou alebo studenou vodou v závislosti od charakteru a miery znečistenia a nalejte do postrekovača. Aplikujte rovnomerne na znečistený povrch a nechajte dobre zaschnúť. Pri tomto použití pôsobí produkt iba ako ochrana (primer). Pokiaľ sa jedná o väčšie znečistenie, môžete postup opakovať. Po zaschnutí by sa mal na žiarivých plochách pozinkovanej vrstvy vytvoriť matný povrch.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. V tomto prípade je možné využiť všetky funkcie produktu – jednou činnosťou povrch odmastíte, zároveň dôjde k pasivácii zhrdzavených povrchov a pri hliníkových alebo pozinkovaných povrchoch navyše pôsobí ako ochrana. Na lesklých plochách by sa mal po zaschnutí vytvoriť matný povrch. Pokiaľ tomu tak nie je, nastavte na vysokotlakovom zariadení správne riedenie (zvýšte množstvo prisávaného produktu), kým nebude docielený požadovaný efekt. Na zvýšenie celkového účinku odporúčame použiť teplú vodu cca 70 °C. Po aplikovaní nechajte dobre zaschnúť.

Aplikácia natieraním:

Produkt použite koncentrovaný alebo zriedený v pomere 1:5 až 1:20 s teplou alebo studenou vodou podľa miery a charakteru znečistenia. Potom natrite znečistený povrch valčekom alebo štetcom a uvoľnené nečistoty môžete zotrieť mikrovláknom. Povrch nechajte dobre uschnúť. V prípade väčšieho znečistenia postup opakujte. Na žiarivých plochách vrstvy by sa mal po zaschnutí vytvoriť matný povrch.

 

Orientačné aplikácie na SKORODOVANÉ povrchy:

Aplikácia nízkotlakovým striekaním:

Pred použitím je nutné, aby bol povrch očistený a odmastený od voľnej hrdze. Produkt použite zriedený v pomere 1:5 až 1:10 podľa miery korózie s teplou alebo studenou vodou. Dajte do postrekovača a aplikujte rovnomerne na celý povrch. Po zaschnutí sa musí na skorodovaných plochách vytvoriť biely film. Nechajte dobre zaschnúť. Pokiaľ sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu. Na neskorodovaných plochách sa biely film nevytvorí.

Aplikácia vysokotlakovým striekaním (najúčinnejšia):

Produkt použite koncentrovaný, môžete ho použiť ako prísadu do vysokotlakových zariadení, a to buď s ohrevom, alebo bez ohrevu. Jednou činnosťou produkt odmastíte a zároveň dôjde k pasivácii skorodovaného povrchu. Na zvýšenie celkového účinku odporúčame použiť teplú vodu cca 70 °C. Po aplikovaní nechajte dobre zaschnúť. Na skorodovaných plochách by sa mal po zaschnutí vytvoriť biely film. Pokiaľ tomu tak nie je, nastavte na vysokotlakovom zariadení správne riedenie (zvýšte množstvo prisávaného produktu), kým nebude docielený požadovaný efekt. Na neskorodovaných plochách sa biely film nevytvorí.

Aplikácia natieraním:

Skorodovaný povrch najprv očistite od voľnej hrdze drôtenou kefkou. V prípade, že je potrebné povrch najprv odmastiť, dobre ho umyte produktom PROCAROSA FOS P171 zriedeným v pomere 1:3 s teplou vodou a uvoľnenú mastnotu zotrite mikrovláknom. Potom použite opäť produkt PROCAROSA FOS P171 zriedený v pomere 1:5 až 1:10 s teplou či studenou vodou podľa stupňa korózie a naneste ho valčekom alebo štetcom. Povrch nechajte dobre uschnúť. Po zaschnutí sa musí na skorodovaných plochách vytvoriť biely film. Pokiaľ sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu. Na neskorodovaných plochách sa biely film nevytvorí.

Aplikácia ponorom:

Pri tejto aplikácii je možné dosiahnuť odmastenie a pasiváciu hrdze pri jednej činnosti. Pripravte si roztok produktu PROCAROSA FOS P171 zriedeného v pomere 1:5 s teplou vodou, skorodované diely do neho ponorte a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Použitím teplej vody cca 70 až 80 °C dôjde k výraznému zvýšeniu odmasťujúceho i pasivačného účinku. Na skorodovaných plochách sa po zaschnutí musí vytvoriť biely film. Ak sa biely film nevytvorí, zvýšte koncentráciu na dosiahnutie požadovaného účinku. Na neskorodovaných plochách sa biely film nevytvorí.

Uvedené hodnoty sú priemerné a nepredstavujú špecifikáciu.

 

VHODNÉ PRE

 • pozinkované kovové konštrukcie
 • súčiastky, diely a iné časti

 

ODSTRAŇUJE

 • odstránenie existujúcej hrdze
 • znečistenie všetkého druhu

 

ŠPECIÁLNE VLASTNOSTI

 • chemicky zastavuje koróziu
 • chráni povrch pred koróziou
 • čistí, odmasťuje a pasivuje hrdzu na zhrdzavených miestach
 • výrazne predlžuje životnosť materiálov a zvyšuje priľnutie farieb
 • znižuje povrchové napätie
 • nahrádza toxické, žieravé, zdraviu škodlivé produkty
 • nenarušuje tesnenie, NBR a silikónové O-krúžky, gumu a väčšinu plastických hmôt
 • produkt je možné použiť na vnútorné i vonkajšie účely
 • bez zápachu
 • biologicky odbúrateľný

 

Dostupné balenia: kanister 20 l, sud 220 l, IBC 1000 l

 

Tovar vám starostlivo zabalíme a zašleme prepravnou službou PPL. Prepravnou spoločnosťou doručujeme po celej ČR a SR.doprava_balíky8.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: