Metody tryskání pro letecké projekty

letadla 2

Tento článok je určený všetkým leteckým nadšencom! Iste ste si všimli, že sa dajú obnoviť automobily, bicykle, lode aj budovy. Tu sa dozviete, ako je možné reštaurovať, čistiť a renovovať lietadlá.

Metóda tryskania sódou je vynikajúcim spôsobom čistenia všetkých typov letových prostriedkov vzhľadom na minimálne riziko poškodenia teplom.

 

Aké typy lietadiel je možné obnoviť?

Pieskovanie sa obvykle používa pri jednomotorových alebo dvojmotorových lietadlách, kde je nutné vyčistiť holý kov alebo sklolaminát. Väčšina reštaurovaných lietadiel má pevné krídla, ale možno aj túto metódu použiť na vrtuľníky.

Ktoré metódy čistenia sú najužitočnejšie pre letecké projekty?

Tryskanie sódou je najužitočnejšou metódou čistenia povrchových úprav z karosérie lietadla a komponentov. pri použití iných metód tryskania hrozí poškodenie tenkých plechov alebo poškodenie vo vnútri konštrukcie lietadla. Tryskanie sódou je jednou z najšetrnejších metód tryskania a je prekvapivo univerzálne pre renováciu väčšiny typov obnovy vozidiel.

pískování letadel

Oceľ, hliník a sklolaminát sú bežne materiály v leteckom priemysle, ktoré je možné bezpečne čistiť tryskaním sódou. Sóda sa bežne používa na čistenie trupov, krídiel, kokpitov a podvozkových plôch.

Čistenie vrtuľou alebo lopatiek rotora sa neodporúča. Čistenie sódou je veľmi šetrné a je nepravdepodobné, že by spôsobilo problém, ale vzhľadom na veľmi malú šancu na poškodenie alebo oslabenie by sme to radšej neriskovali!

Kde vykonať čistenie?

Čistenie sa obvykle vykonáva v špeciálnej kabíne na tryskanie sódou. Veľké projekty sa najlepšie vykonávajú vonku na odľahlých miestach. Napríklad sa dá skvele pracovať za hangármi na tichých letiskách. Samozrejme je nutné povolenie majiteľa letiska.

Rady na čistenie lietadiel

Pokiaľ hodláte lietadlo po tryskaní natierať majte na pamäti, že proces čistenia zanechá na vyčistenom povrchu jemnú vrstvu usadených kryštálov sódy. Túto vrstvu treba pred lakovaním zmyť vodou, inak farba k povrchu správne nepriľne.

Pokiaľ hodláte vyčistiť vnútorné časti motora alebo mechanických diely, odporúčame ich tiež očistiť sodou. Pri umývaní korozívnych kovov ich nezabudnite okamžite a dôkladne vysušiť.

letadla