Obnova budovy, pieskovanie muriva

 

Či už ste skúsený staviteľa či architekt, alebo sa chystáte renovovať budovu pre seba a rozhodli ste sa kúpiť tryskacie zariadenia na obnovu budovy, môžeme vám s výberom pomôcť. Pokiaľ ide o odstraňovanie náterov a nečistôt z vášho okolia, existuje mnoho dôvodov, prečo zvoliť správne pieskovacie zariadenie a abrazivo. Vždy vám pomôžeme vybrať ten najefektívnejší a cenovo najvýhodnejší variant.

Vonkajšie steny a vonkajšie priestory

K oblastiam obnovy budov patrí odstraňovanie starých a odlupujúcich sa náterov z vnútorného muriva. Ďalej potom vonkajšie murivo alebo napríklad aj podlahové a stropné trámy. Externé reštaurovanie budov zahŕňa všetky vonkajšie prvky.

Murivo

Vonkajšie tehlové múry môžu byť v skutočnosti jednou z najzávažnejších oblastí, na ktorých je možné pracovať. Pred začatím prác je potrebné zvážiť niektoré dôležité premenné:

  1. Aký typ tehál máte - niektoré sú mäkšie a môžu sa ľahko poškodiť
  2. Aký je povrch na murive - a prečo bol na murivo aplikovaný
  3. Potreba odstránenia brečtanových úponkov
  4. Aký je celkový stav muriva - pokiaľ je zvetrané, je možnosť, že vnikla voda do tehál a tým pádom sú slabé
  5. Aké sú dlhodobé plány - či budete chcieť nechať tehlu odkrytú alebo ju budete chcieť natierať

Pred začatím tryskania je vždy najlepšie si to vyskúšať na nenápadnom mieste budovy, aby ste si uistili, že výsledok tryskania zodpovedá vášmu očakávaniu.

zdi1

Murivo pred a po tryskaní

Kameníctvo

Kamenné stavby často trpia znečistením životného prostredia, machom a morením. Tie je možné vhodne odstrániť pomocou sódy. Na pieskovanie pieskovca a vápenca je lepšie použiť šetrnejší prístup a pracovať pomaly a pri nízkom tlaku.

zdi2

Vnútorné steny

Existujú dva hlavné dôvody pre otryskanie vnútorných stien, najčastejším je odstránenie starých náterov a druhým dôvodom je napríklad čistenie po požiari. Existujú dva spôsoby, ako odstrániť farbu z vnútorných stien: buď úplným odstránením povrchu, alebo sa uspokojiť s malými škvrnami starej farby.

zdi3

Vnútorné steny pred a po tryskaní

 

Poškodenie ohňom a dymom

Škody spôsobené požiarom a dymom môžu byť značné. Pieskovanie abrazívom je skvelý spôsob, ako odstrániť škvrny a neutralizovať zápach dymu.

zdi4

Vnútorné steny poškodené ohňom pred a po tryskaní

 

Odporúčané tryskacie zariadenie na pieskovanie muriva:

Tryskací set BlastRazor Z-25RC - vrátane príslušenstva

Tryskací set BlastRazor Z-50RC - vrátane príslušenstva

Tryskací set BlastRazor Z-100RCS - vrátane príslušenstva

 

Odporúčané abrazivo na pieskovanie muriva:

Prírodný granát

Umelý hnedý korund