Ako odstrániť farbu z trámu

 

Účelom odstránenia náteru z trámov je ich renovácia a vrátenie prírodného materiálu. Všetko, čo potrebujete vedieť o odstraňovaní farieb a lakov z drevených trámov, nájdete tu.

Naša metóda čistenia odstraňuje nátery, ktoré skrývajú prírodné tvrdé drevo. Odstránením bieleho či čierneho náteru z trámov vytvoríme svetlejšiu, priestrannejšiu a sviežejšiu miestnosť.

 

Ako odstrániť farbu z trámu?

Prvým krokom pri odstraňovaní čiernej farby z trámov je potrebné poznať približné rozmery trámov, s ktorými budete pracovať.

Na odstránenie farby môžeme použiť drvené sklo (sklenenú balotínu) alebo hydrogénuhličitan sodný. Tieto metódy odhalia skutočnú krásu dreva, ktorá je skrytá pod náterom. Odporúčame skôr metódu drveného skla, ktorá poskytuje lepšiu konečnú povrchovú úpravu. Drvené sklo odstraňuje vrstvu farby rýchlejšie, a preto dosahuje lepšie výsledky. Pri oboch metódach je potrebné podľa potreby zvyšovať alebo znižovať tlak vzduchu, aby nedošlo k najmenšiemu poškodeniu.

pískování trámů2

Aký je najlepší čas na odstránenie farby?

Najvhodnejší čas na renováciu či odstránenie farby je, keď je miestnosť prázdna a neobývaná.

Trámy je vhodné očistiť, najlepšie tesne pred renovačnými prácami. Tieto práce sú spojené s veľkým hlukom a vzniká pri nich veľké množstvo prachu. Prach je jemný a ľahký a po jednom alebo viacerých dňoch sa usadí.

Reštaurovanie je možné vykonávať aj v obývanej miestnosti. Z miestnosti by mal byť odstránený všetok odnímateľný nábytok. Ak sú položené koberce, mali by byť zakryté. Zakryte tiež všetky predmety alebo nábytok, ktoré nie je možné odstrániť. Vchody a východy by samozrejme mali byť zakryté páskou.

pískování trámů3

Aké typy trámu je možné vyčistiť?

Najlepšie výsledky pochádzajú z čistenia tvrdšieho dreva ako je dub a brest.

Mäkké drevené trámy, ako je borovica, je možné čistiť pri nízkom tlaku. S mäkkým drevom je väčšia pravdepodobnosť, že by povrch mohol trvalo zmeniť farbu dreva.

Vhodné mobilné pieskovacie zariadenie:

Tryskací set BlastRazor Z-200RCS vrátane príslušenstva

Vhodné abrazíva:

Sklenená balotina

Hydrogénuhličitan sodný