PRÍRODNÉ GRANÁT - VODNÝ LÚČ MESH # 80

Neohodnotené
 
Zľava za REGISTRÁCII a PLATBU Zväčšiť
 • 1 z 3
 

ZĽAVA 40% - Iba pre majiteľov pískovaček Procarosa (TU)

Prírodné granát sa využíva predovšetkým pre tryskanie v mobilných pískovačkách, ale aj v pieskovacích boxoch s recykláciou abraziva, ďalej potom pre špeciálne čistenie za sucha i mokra, rezanie vodným lúčom. Tvar zrna: hranatý až ostrohranný. Balenie 1000 kg v big bagu. Detailné informácie nájdete nižšie.

Zľava za REGISTRÁCII a PLATBU - viac tu.

Dostupnosť Zvoľte variant Na externom sklade Na externom sklade Na externom sklade Na externom sklade Na externom sklade
Variant
Cena €904,11 €821,83 €739,67 €780,81 €904,11 od €739,67 vrátane DPH
€747,20 €679,20 €611,30 €645,30 €747,20 od €611,30    
Kategória Abraziva
 

Prírodný granát je určený pre tryskanie stlačeným vzduchom. Jeho použitie je vhodné ako v mobilných pískovačkách, tak v pieskovacích boxoch. Jedná sa o 100% ekologickú a prírodné surovinu. Vďaka širokému rozpätiu veľkostí zrna je využiteľný pre mnoho aplikácií - špeciálna čistenie za sucha i mokra, tryskanie a rezanie vodným lúčom.
Hlavné charakteristickú vlastnosti prírodného granátu je vysoká tvrdosť a pevnosť. Má veľmi nízku drobivosť a vysokú relatívnu hmotnosť. Vďaka všetkým spomínaným vlastnostiam zaisťuje relatívne bezprašný proces tryskanie. Vďaka voľbe a ovládania pracovného tlaku je umožnené výborné riadenie operácie a dosiahnutie dokonalej a rovnomerné drsnosti povrchu.
Vďaka nízkej drobivosti a vysokej pevnosti možno tento granát použiť opakovane, vďaka čomu dochádza k zníženiu nákladov na spotrebovaný materiál. Prírodný granát nevstrebáva vlhkosť, preto je jeho skladovanie a používanie veľmi jednoduché. Vďaka bezpečnosti tohto materiálu pre tryskanie je zaistené čisté a bezpečné pracovné prostredie. Tryskanie prebieha s nižším tlakom a vďaka tomu je veľmi znížená aj hlučnosť.

Použitie prírodného granátu:

 • čistenie železných odliatkov
 • odstraňovanie hrubých vrstiev hrdze a farby
 • agresívne čistenie železa
 • u mramoru vďaka tomuto materiálu dosiahneme starobylého vzhľadu
 • čistenie kameňa, tehál, dreva, betónu, dlažby, trupov lodí od usadenín
 • tryskanie skla a zrkadlá

Prírodné granát Mesh # 80, typ RA

Materiál najvyššej kvality, určený na rezanie vodným lúčom pre najnáročnejšie operácie. Tento materiál je certifikovaný WJTA (Asociácia pre rezanie vodným lúčom).

 • 97% Alluvial garnet
 • špecifická hmotnosť: 4,1 - 4,25

 

Prírodné granát Mesh # 80, typ CA

Materiál vysokej kvality, určené pre rezanie vodným lúčom, certifikované WJTA (Asociácia pre rezanie vodným lúčom). Táto kvalita je v úplnej väčšine dostačujúca pre väčšinu rezných operácií.

 • 85% Alluvial garnet
 • špecifická hmotnosť: 4,0 - 4,1

 

Prírodné granát Mesh # 80, typ Standard

Materiál na rezanie vodným lúčom určené pre menej náročné operácie, napríklad rezanie mäkších materiálov, plechov, plastov atď.

 • špecifická hmotnosť: 3,9 - 4,0

 

Prírodné granát Mesh # 80, typ Premium

Materiál vysokej kvality určené pre rezanie vodným lúčom, certifikované WJTA. Táto kvalita je v úplnej väčšine dostačujúca pre väčšinu rezných operácií.

 • 97% hard rock garnet
 • špecifická hmotnosť: 3,9 - 4,1

 

Prírodné granát Mesh # 80, typ SA

Materiál špičkovej kvality z JAR určené pre najnáročnejších rezanie vodným lúčom, certifikované WJTA. Surovina (tzv. Beach garnet).

 • 97% Alluvial garnet
 • špecifická hmotnosť: 4,1 - 4,25

 

Triedenie prírodného granátu je podľa normy Mesh (#) v nasledujúcich zrnitostiach:

Mesh #12/24 #20/40 #30/60 #80 #120 #220 #325

 

Chemické zloženie a fyzikálne dáta:

FeO SiO2 Al2O3 TiO2 CaO Fe2O3
25-40% 35-40% 18-25% 1,5% 1,5% 1%

 

Tovar vám starostlivo zabalíme a zašleme prepravnou službou PPL alebo dovezieme naším firemným rozvozom. Prepravnou spoločnosťou doručujeme po celej ČR a SR doprava_balíky8.

Tvrdosť [mohs] (?)
Vodivost [ms/m] (?)
Vlhkosť [%] (?)
Sypná hmotnosť [g / cm3] (?)
Tvar zrna (?)
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.