Pieskovanie oceľových konštrukcií

OCEL13

Pokiaľ existuje jedno hlavné „gró“ mobilných pieskovačiek, potom je to pieskovanie hrdze a starých náterov na veľkých plochách oceľových konštrukcií. Predstavte si odstránenie hrdze, napríklad z veľkej oceľovej plochy bez tejto technológie. Existuje mnoho rôznych pracovných postupov, ale v zásade platí, že tam, kam sa dostane obsluha s hadicou pieskovačky, tam stráca iné postupy efektívnosť.

Väčšina našich obchodných partnerov požaduje zariadenia pre veľké konštrukcie a iné celky, pre ktoré vždy odporúčame stroje z radu PREMIUM; druhý typ zákazníkov sa zameriava na pieskovanie drobnejších častí a dielov, ktoré sú ale stále nadrozmerné a nezmestia sa do pieskovacích boxov.

Na pieskovanie menších plôch a drobnejších vecí môžeme odporučiť napríklad pieskovacie zariadenie Procarosa PROFI 20-II. Jedná sa o pieskovačku, ktorá je vhodná ako doplnkom napríklad k pieskovaciemu boxu. Jej pieskovací výkon je obmedzený, ale plne dostatočný na bežné použitie (napríklad pre nákladné kolesá, podvozkové diely, nedemontované časti vozňov, menšie stavebné prvky a ďalšie).

Pri pieskovaní veľkých plôch alebo oceľových konštrukcií je technológia pieskovania náročnejšia na príslušenstvo a ochranné pomôcky. Treba tiež poznamenať, že väčší výkon pieskovačiek z radu PREMIUM je draho vykúpený oveľa väčšou spotrebou vzduchu.

Celý proces výberu pieskovacej technológie sa odvíja od zamýšľanej práce, ktorú bude zákazník robiť. V tomto prípade treba zvážiť príplatok za diaľkové ovládanie na pieskovačku, dĺžku samotnej hadice, veľkosť zásobníka (tu je nutné zvážiť, v akom teréne budete pracovať), veľkosť trysky av neposlednom rade ochranný set s vlastným prívodom vzduchu alebo bez neho. Dôležité je tiež abrazivo, ktoré sa pri danej zákazke bude používať. Vhodný výber abrazíva vždy predstavuje 50% úspechu.

Neváhajte nás kontaktovať a prediskutovať s našimi technikmi vaše predstavy o pieskovaní a zákazkách. Vzhľadom na to, že príslušenstvo na pieskovanie môže tvoriť takmer 40 % obstarávacej ceny, je niekedy lepšie nechať si poradiť s výberom a kúpiť pieskovačku na mieru ako míňať peniaze za zbytočné.